Forum Giełda, inwestowanie w akcje, fundusze inwestycyjne i inne rynki Strona Główna Giełda, inwestowanie w akcje, fundusze inwestycyjne i inne rynki
Inwestowanie w akcje, fundusze inwestycyjne, waluty, giełdy zagraniczne, towarowe i inne rynki. Rozmowy: spółki giełdowe, finanse, konta bankowe, lokaty i obligacje skarbowe. Miejsce dla każdego inwestora.

Zapraszamy na:    
Trudo selekcjoner aukcji  
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja    ProfilProfil   PWPW   ZalogujZaloguj 
Ubezpieczenie OFE
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Giełda, inwestowanie w akcje, fundusze inwestycyjne i inne rynki Strona Główna -> Ubezpieczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
izulka

PostWysłany: Wtorek, 22 Marzec 2011, 12:35    Temat postu: Ubezpieczenie OFE Odpowiedz z cytatem

Doradźcie mi jaki fundusz emerytalny wybrać. Przeglądam ranking OFE i nie zdecydowałam się jeszcze. Liczę na wskazówki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama
robert.kajzer

PostWysłany: Wtorek, 22 Marzec 2011, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podstawa to przeanalizowanie danych historycznych. Tak naprawde duzo wiecej nie mozesz zrobic.

Warto przemyslec wybor, ale tak naprawde jest to decyzja, ktora nie bedzie miala jakis waznych skutkow finansowych w Twojej przyszlosci bo po reformie bardzo malo kapitalu bedzie tam wplywac, a docelowo najprawdopodobniej caly kapital z OFE zostanie zagarniety przez lapczywy rzad w imie wyzszych emerytur;]
Powrót do góry
szpilka31

PostWysłany: Poniedziałek, 21 Maj 2012, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem przekonana co do Twojej wypowiedzi. Wnikliwe przeanalizowanie wybranego OFE ma ogromne znaczenie na wysokość naszej emerytury. Od tego jak stabilnie i skutecznie będą pomnażane przez OFE Twoje pieniądze, będzie zależała wysokość przyszłej emerytury. Dzięki bezpiecznej strategii inwestycyjnej można osiągnąć dobre, stabilne wyniki inwestycyjne powyżej średniej rynkowej. Proszę więc nie wprowadzać ludzi w błąd, że nasz wybór nie będzie wiązał się z wysokością naszej emerytury.
Powrót do góry
littlesnow

PostWysłany: Wtorek, 30 Październik 2012, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szpilka31 napisał:
Nie jestem przekonana co do Twojej wypowiedzi. Wnikliwe przeanalizowanie wybranego OFE ma ogromne znaczenie na wysokość naszej emerytury. Od tego jak stabilnie i skutecznie będą pomnażane przez OFE Twoje pieniądze, będzie zależała wysokość przyszłej emerytury. Dzięki bezpiecznej strategii inwestycyjnej można osiągnąć dobre, stabilne wyniki inwestycyjne powyżej średniej rynkowej. Proszę więc nie wprowadzać ludzi w błąd, że nasz wybór nie będzie wiązał się z wysokością naszej emerytury.

Świadomy wybór OFE to jedno, wydaje mi się jednak, że emerytura z I i II filara to zdecydowanie za mało aby utrzymać standard życia z okresu aktywności zawodowej...Dlatego warto zadbać o swoją przyszłość. Ja zainwestowałam w IKZE. Wybrałam PKO BP, gdyż zależało mi na elastyczności wpłat (nie muszę robić tego w każdym miesiącu...)
Powrót do góry
Damian24

PostWysłany: Czwartek, 8 Listopad 2012, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ktoś liczy na emeryturkę z I i II filaru, która pozwoli mu normalnie funkcjonować, to obawiam się, że na obietnicach rządu, reklamach OFE i liczeniu przyszłego emeryta się skończy.

Jak sam sobie nie uzbierasz, to niestety, ale w większości przypadków będziesz wegetował.
cranberrry

PostWysłany: Sobota, 10 Listopad 2012, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu w postaci IKE i IKZE. Opłaty to jedynie 50 zł miesięcznie, a jakiś grosz do emerytury zawsze się przyda.
Powrót do góry
littlesnow

PostWysłany: Poniedziałek, 12 Listopad 2012, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cranberrry napisał:
Dlatego warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu w postaci IKE i IKZE. Opłaty to jedynie 50 zł miesięcznie, a jakiś grosz do emerytury zawsze się przyda.

Eksperci szacują, że na emeryturze dochody mogą nam spaść o 50, a nawet 70%... lepiej jest więc wziąć tą sprawą w swoje ręce.
Powrót do góry
cranberrry

PostWysłany: Czwartek, 15 Listopad 2012, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, w dodatku kwota i częstotliwość wpłat jest elastyczna, sami możemy ją dopasować do bieżącej sytuacji finansowej.
Powrót do góry
Trina

PostWysłany: Poniedziałek, 19 Listopad 2012, 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jakiś fundusz trzeba odkładać, jeśli tylko ktoś ma możliwość. Ja zamierzam w to wejść za jakiś rok-dwa. Na razie nie mam kasy tyle. Ale wtedy będę miała 30 lat, więc zdążę sobie odłożyć fajną sumkę do emerytury Wink A OFE - jakoś nie przywiązuję wagi do tego.
Powrót do góry
littlesnow

PostWysłany: Poniedziałek, 19 Listopad 2012, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trina napisał:
Na jakiś fundusz trzeba odkładać, jeśli tylko ktoś ma możliwość. Ja zamierzam w to wejść za jakiś rok-dwa. Na razie nie mam kasy tyle. Ale wtedy będę miała 30 lat, więc zdążę sobie odłożyć fajną sumkę do emerytury Wink A OFE - jakoś nie przywiązuję wagi do tego.

No właśnie im wcześniej się zacznie, tym lepiej. Po kilkudziesięciu latach uzbiera się całkiem pokaźny kapitał.
Powrót do góry
cranberrry

PostWysłany: Niedziela, 25 Listopad 2012, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, warto zacząć oszczędzać już teraz zwłaszcza, że rząd wprowadził korzyści podatkowe dla tych którzy oszczędzają dobrowolnie, m.in. brak podatku od zysków kapitałowych.
Powrót do góry
szpilka31

PostWysłany: Piątek, 30 Listopad 2012, 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rząd powinien wprowadzić więcej udogodnień dla osób chcących oszczędzać, a nie jeszcze zabierają od naszych oszczędności podatki.
Powrót do góry
cranberrry

PostWysłany: Piątek, 30 Listopad 2012, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecnie nie ma wielu możliwości oszczędzania, które nie były by obciążone jakimiś opłatami, więc warto z takich opcji korzystać.
Powrót do góry
łucja43

PostWysłany: Środa, 23 Styczeń 2013, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, nawet dla oszczędzających kładą kołki pod nogi. Ja na FE czy ZUS nie liczę. Nie zarabiam dużo, na podstawowe potrzeby wystarczy, zawsze parę groszy też zostaje. Myślę, że najlepszym dla mnie rozwiązaniem było by regularne oszczędzanie, ale małych kwot.
Powrót do góry
qca

PostWysłany: Niedziela, 17 Luty 2013, 6:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy wiesz, że do OFE (Otwaraty Fundusz Emerytalny) możesz przystąpić przez Internet? Dzięki temu otrzymasz bezpłatny dostęp do swojego konta emerytalnego online, będziesz na bieżąco informowany o wszelkich zmianach. Będziesz mógł w każdej chwili sprawdzać stan środków na koncie, przeglądać historię wszystkich operacji itd. To wygoda, bezpieczeństwo i funkcjonalność w jednym!

Każdy ma ustawowy obowiązek wybrania OFE (Otwarty Fundusz Emerytalny), tj. osoby urodzone po 31.12.1968 roku, rozpoczynające pierwszą pracę lub działalność gospodarczą i z tego powodu podlegające ubezpieczeniu społecznemu. Bezpłatana zmiana funduszu emerytalnego jest możliwa dla osób, które w teraźniejszym funduszu są ponad 2 lata.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Giełda, inwestowanie w akcje, fundusze inwestycyjne i inne rynki Strona Główna -> Ubezpieczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: